İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsulu Öğrenciler ‘Sıfır Atık’ İçin Yarışacak

Gürsulu Öğrenciler ‘Sıfır Atık’ İçin Yarışacak

15 Kasım 2022 Salı

Gürsu Belediyesi, çocuklara, geri dönüştürülebilir atıkların toplanması konusunda duyarlılık kazandırmak amacıyla “Atığını getir, puanını topla, hediyeni kazan” sloganıyla, sıfır atık yarışması düzenliyor.

Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü organizasyonuyla, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmada, öğrenciler geri dönüştürülebilir atıkları getirerek yarışmaya katılabilecek.

1 Kasım 2022 – 31 Ocak 2023 tarihleri arasında, “Dünya temiz kaldıkça güzel”, “Sıfır atık hareketine katıl” sloganlarıyla düzenlenecek olan '' Sıfır Atık Yarışması”, 6-13 yaş arası, ilkokul ve ortaokul öğrencilerini kapsayacak.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Dünyamızı ve doğal kaynaklarımızı koruyacak önlemlerin alınmasında en önemli önlemlerden biri olan geri dönüşümün yaygınlaştırılmasına yönelik birçok çalışma yapıyoruz. Çocuklarımızın geri dönüştürülebilir atıkların toplanmasında duyarlılık kazanması ve bu alışkanlığı hayatlarının rutini haline getirmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Başlattığımız bu kampanya kapsamında, yarışmaya katılacak çocuklarımızı aynı zamanda spor yapmaya da yönlendirmek hedefiyle ödül olarak spor kurslarımızdan ücretsiz faydalanmalarını sağlıyoruz. Dünyanın korunmasına duyarlı, çevreyi ve doğayı düşünen nesiller yetişmesi için çabalıyoruz. Tüm hemşehrilerimizden de başlattığımız bu yarışmaya katılmaları için çocuklarını yönlendirmelerini istiyoruz” dedi.

Kampanya tarihleri arasında toplanan atığın türüne ve miktarına göre kazanılan puanlar ile 100 puan toplayan öğrenci, Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği futbol, basketbol, voleybol veya yüzme kurslarından herhangi birine, bir aylık ücretsiz katılım hediyesi kazanacak.

Plastik, metal, ambalaj, kağıt, karton, cam ve pil atıklarından toplayarak Gürsu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecek öğrencileryarışmaya katılmış olacak.


15.11.2022
15.11.2022
15.11.2022
15.11.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz