İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsu’nun İpeksi Lezzetleri De Gastronomi Festivali’nde

Gürsu’nun İpeksi Lezzetleri De Gastronomi Festivali’nde

24 Eylül 2022 Cumartesi

Gürsu’nun gastronomi lezzetleri Bursa Gastronomi Festivali’nde tanıtılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 23-25 Eylül tarihlerinde, Merinos Parkı’nda gerçekleştirilecek olan Bursa Gastronomi Festivali kapsamında, Gürsu Belediyesi ve kadın kooperatifleri tarafından oluşturulan standlarda Gürsu’nun lezzetleri tanıtılıyor.               

Bursa Gastronomi Festivali’nde yer alan Gürsu standını ve diğer stantları Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz ve ilçe protokolüyle birlikte gezen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Osmanlı saray mutfağının doğduğu şehir olan Bursa'nın tescilli lezzetlerinin vitrine çıktığı Bursa Gastronomi Festivali, Bursa’mızın gelenekselleştireceği en önemli festivallerden biri. Tarih, kültür ve medeniyet şehri ‘Yeşil Bursa’mızın, gelenekten geleceğe taşınması gereken ipeksi lezzetlerinin tanıtıldığı festivalde biz de Gürsu’muzun lezzetlerini tanıtıyoruz. Verimli topraklarında yetişen ve bugün sayısı giderek artan coğrafi işaretli gıda ürünleriyle ve son derece gelişmiş gıda sanayisiyle de Türkiye gastronomisinin can damarlarından biri olan Bursa’mızın gastronomi kültüründe Gürsu’muz da sahip olduğu lezzetlerle önemli bir değer. Festivale tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Sanayisi, tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin yanı sıra gastronomisi ve mutfak kültürü ile de köklü bir geçmişe sahip olan Bursa’nın gastronomi kültürünün ortaya konduğu Bursa Gastronomi Festivali; Bursa´da geçmişten geleceğe taşınan lezzetlerin yanı sıra, master show, master class, söyleşi, yarışma ve panellerde ünlü şeflerin yer alacağı programlar, konserler ve gösterilerle dolu, 7’den 70’e herkes için her anlamda doyurucu lezzet ve etkinlikler sunuyor.


24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
24.09.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz