İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:
  • Anasayfa
  • Güncel
  • Projelerimiz
  • Başkan Mustafa Işık: “Geleceğe Temiz ve Kaynakları Korunmuş Bir Dünya Bırakmak Hepimizin Duyarlılığıyla Mümkün

Başkan Mustafa Işık: “Geleceğe Temiz ve Kaynakları Korunmuş Bir Dünya Bırakmak Hepimizin Duyarlılığıyla Mümkün

Başkan Mustafa Işık: “Geleceğe Temiz ve Kaynakları Korunmuş Bir Dünya Bırakmak  Hepimizin Duyarlılığıyla Mümkün

19 Eylül 2022 Pazartesi

Dünya Temizlik Günü, Gürsu’da düzenlenen çevre temizlik etkinliğiyle kutlandı.

Gürsu Belediyesi Ericek Adrenalin Park Tesisi’nde gerçekleştirilen çevre temizlik etkinliğine katılan gençler, Tesis çevresinde bulunan ormanlık alanda doğa temizliği yaptı.

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla, Uluslararası Let’s Do It Türkiye faaliyetleri kapsamında, Gürsu Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen etkinlikte, gençlerle birlikte doğada temizlik yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Dünya Temizlik Günü’nde gençlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla Adrenalin Parkı’mızın doğasında temizlik yaptık. Çoğu insan kaynaklı olan çevre kirliliği sorunlarına duyarlılığı ve çevreyi koruma farkındalık bilincini taze tutmak amacıyla gençlerimizle doğada temizlik yaptık. Dünyamızın ve tüm canlıların geleceğini koruyacak duyarlılık oluşturan bu tür etkinliklerin toplumsal bilincin oluşmasında faydalı olmasını diliyorum. Geleceğe temiz ve kaynakları korunmuş bir dünya bırakmak hepimizin duyarlılığıyla mümkün. Bu duyarlılığın tüm toplumumuzda ve dünya toplumlarında olmazsa olmaz bir hassasiyet olarak gelişmesini temenni ediyor, bu hassasiyeti gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik kapsamında, doğada piknik yapan insanlar da; temiz bir gelecek için doğada atık bırakılmaması ve doğal kaynakların tasarruflu kullanılması konularında duyarlı olunması yönünde telkin edildi.


19.09.2022
19.09.2022
19.09.2022
19.09.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz