İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsu’nun Yeni Cazibe Merkezi Celal Bey Millet Bahçesi’nin Resmi Açılışı Yapıldı

Gürsu’nun Yeni Cazibe Merkezi Celal Bey Millet Bahçesi’nin Resmi Açılışı Yapıldı

20 Temmuz 2022 Çarşamba

Gürsu Belediyesi’nce oluşturulan ve Gürsu’nun merkezine nefes aldıran Celal Bey Millet Bahçesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Srebrenitsa katliamının unutulmaması ve katliamda hayatlarını kaybedenlerin anılmasını sağlamak amacıyla, Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç’in de katılımıyla, katliamın simgesi olan mavi kelebeğin resminin ve hikayesinin de yer aldığı Gürsu Celal Bey Millet Bahçesi Srebrenitsa katliamı anma köşesinin de açılışı yapıldı. Celal Bey Millet Bahçesi bu yönüyle de dünya barışı için toplumsal bilinç oluşturulması ve tarihsel geçmişe duyarlılığın canlı tutulması adına da önemli bir tarihsel olayın izini taşıma değerine sahip oldu.

4000 m²’lik alana sahip Celal Bey Millet Bahçesi’nin resmi açılış töreni; Ak Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Esgin, Refik Özen, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç,AK Parti İl Başkan Vekili ve il yönetimi, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ve yönetimleri, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve ilçe halkının katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Gürsu’nun kültür sanat yaşamına canlılık kazandıran etkinliklere ev sahipliği yapan Gürsu Celal Bey Millet Bahçesi, ilçe halkının nefes almasına olanak sunmasının yanında, Gürsu Belediyesi’nce gerçekleştirilen etkinliklerin yeni merkezi olarak da hizmet vermekte.

“Gürsu’muzun nefes almasını sağlayan Celal Bey Millet Bahçe’miz, hemşehrilerimizin çocuklarıyla birlikte, yeşilin sardığı huzur dolu ortamda keyifle zaman geçirdiği bir sosyal yaşam alanı olarak hizmet vermekte” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlçemizin merkezinde, yıllarca atıl olarak duran alanda, muhalefetin tüm karşı çıkmalarına ve engellemelerine rağmen verdiğimiz mücadeleyle yaptığımız çalışmalarla oluşturduğumuz Celal Bey Millet Bahçe’miz, ilçemize nefes aldırmasının yanında geçekleştirdiğimiz etkinliklere de ev sahipliği yapmakta. Gürsu’muzun kültür sanat yaşamının da buluşma noktası haline gelen Celal Bey Millet Bahçe’miz, ilçemizin yeni cazibe merkezi olarak hizmet vermekte. Celal Bey Millet Bahçe’mizde oluşturduğumuz Srebrenitsa katliamı anma köşesinde de, katliamın simgesi olan mavi kelebekle de dünya barışı ve tarihsel geçmişe duyarlılık sağlamayı hedefledik. Açılış törenimize katılarak mutluluğumuzu paylaşan tüm protokol mensuplarına ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Gürsu’muzu daha da güzelleştirmek hedefiyle, ilk günkü hizmet aşkıyla hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz. Gündüzü ayrı gecesi ayrı güzel Celal Bey Millet Bahçe’mizin doğal ortamında düzenlediğimiz etkinliklerimizin keyfini yaşamaya tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Gürsu Belediyesi’nin, günün tüm zamanlarına yayılan yaz etkinlik programlarına ev sahipliği yapan Gürsu Celal Bey Millet Bahçesi, tüm Gürsuluları kültür sanatın coşkusunda buluşturuyor.


20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
20.07.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz