İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GELECEĞİN DİPLOMATLARI GÜRSU’DAN YETİŞİYOR

GELECEĞİN DİPLOMATLARI GÜRSU’DAN YETİŞİYOR

1 Temmuz 2022 Cumartesi

 

Gençlerin çağın gerektirdiği donanımlarla gelişmesine yönelik önemli proje ve hizmetleri hayata geçiren Gürsu Belediyesi, Gürsulu gençlerin ülkelerini dünyada temsil etmelerine olanak sunarak geleceğin diplomatlarını yetiştiriyor.

Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen “Eurodesk Gönüllü Akademisi” programı kapsamında eğitim verilen gençler, sunulan yurtdışı eğitim programlarında, ülkemizi temsil ederek, dünya gençliğiyle kültür alışverişinde bulunma olanağı elde ediyor.

 “Gençlerimizin geleceğe umutla bakabilecekleri hayalleri olsun istiyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gençlerimizin gelişen dünya koşullarına uyum sağlamaları, dünya gençliğiyle yarışabilecek vizyona sahip olmaları ve kendi yol haritalarını belirlemeleri için durmadan çalışıyoruz.Onların hayallerinin eseri olacak geleceğin Türkiyesi’ni oluşturmaları için temellerini sağlam kılmaya çalışıyoruz. İkincisini düzenlediğimiz Eurodesk Gönüllü Akademisi’nin mezunlarını, şimdi de yurtdışına göndererek, dünya vizyonu kazanmalarını ve ülkemizi temsil etmelerini sağlıyoruz” dedi.

Gürsulu Gençler Ülkemizi Temsil Ediyor

“Gençlerimizin gelişim heyecanları bizim en güçlü motivasyonumuz” diyen Başkan Işık, “Ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sunarak tüm dünya gençleri ile yarışabilmelerine imkan sağlamak maksadı ile 2019 yılında Belediyemiz bünyesinde Eurodesk Temas Noktası’nı kurduk ve Türkiye Ulusal Ajansı’na akredite olduk. Gençlerimizin birçok konuda eğitim almalarını ve ardından ücretsiz olarak yurt dışında eğitim faaliyetlerine katılarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmelerini sağlamak amacıyla, Eurodesk Gönüllü Akademi’mizde eğitim almalarına olanak sunuyoruz. Bu kapsamda geçen yıl 69 gencimizi yurtdışına ücretsiz olarak gönderdik. Ayrıca yurt dışındaki kurum ve kuruluşlar ile gerçekleştirdiğimiz ortak projeler kapsamında, Gürsu Adrenalin Park’ımızda, gençlik kampları düzenleyerek, yetiştirdiğimiz gençler ile yabancı gönüllü gençlerin ortak faaliyetler geçekleştirmelerini sağladık. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışından birçok kurum ve kuruluşlar ile birlikte geliştirdiğimiz iş birliktelikleri sayesinde bu yıl içerisinde Türkiye Ulusal Ajansı’na, “European Solidarity Corps (ESC) – Avrupa Dayanışma Programı (ADP) akreditasyonunu kazanarak kurumsallaşmamızı bir üst noktaya taşıdık. Bu yıl içerisinde yurt dışından gelecek olan gönüllü gençler de Gürsu Belediyesi’nde gençlik projelerinde çalışmaya başlayacak. Gençlerimiz yeter ki her anlamda daha iyiyi yakalamak için çabalasın bizler onların yolunu açmaya hazırız her zaman. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ufuklarını genişletmeleri, dünya çapında vizyon geliştirmeleri ve çağın gelişimlerine uyum sağlamaları konularında desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi. 

Eurodesk Gönüllü Akademisi’yle Gençlere Dünya Vizyonu

Eurodesk Gönüllü Akademisi’nde gerçekleştirilen eğitimlerde; proje yazım ve yürütme teknikleri, paydaş kurum bulma yöntemleri, iyi uygulama örneklerini inceleme olanağı, Avrupa Birliği erasmus ve gençlik projelerine ücretsiz katılım hakkı kazanırken, kariyer yönetimi ve network fırsatları, uzman mentörler sayesinde sektörel teknik eğitimler, girişimcilik ve dijitalleşme konularında gelişmeleri takip etme, düzenlenen seminerler, sunumlar, fuarlar, gençlik kampları, festivaller ve konserlerle sosyalleşme imkanları elde eden gençler, Gürsu Belediyesi’nce düzenlenen yurtdışı gezilerine katılarak da hem kişisel gelişimlerine ivme katmış hem de ülkemizin kültürünü dünya gençliğine aktararak, ülkemizi temsil etme sorumluluğu kazanmış oluyor.

Gürsu’da Ağırlanan Yabancı Gençlerin de Türk Kültürünü Tanıması Sağlanıyor

Akademi faaliyetleri kapsamında yurtdışından gelen gençler, Gürsu Adrenalin Park’ta düzenlenen gençlik kamp programlarıyla ağırlanmakta. Kültürel faaliyetlerin yoğun olarak düzenlendiği kamp kapsamında gençler, Türk kültürünü tanımakta. Türk gençlerle yabancı uyruklu gençlerin kültür alışverişi yapma olanağı bulduğu kamplar sayesinde gençlerin ufukları genişlemekte ve dünya vizyonunda gelişimlerine katkı sağlanmakta.

Üç aylık program şeklinde uygulanan Eurodesk Gönüllü Akademisi sonunda düzenlenen sınavla sertifika alma hakkı kazanan gençler, İngilizce Konuşma Kulübü’nde dil yeterliliklerini geliştirmenin yanında, Gürsu Belediyesi Eurodesk Temas Noktası’nca gerçekleştirilen faaliyetlerde bulunarak gelişimlerini sürdürmeye devam etme olanağı da buluyor.


01072022
01072022
01072022
01072022
01072022
01072022
01072022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz