İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Başkan Mustafa Işık : “Artık Başımıza İcat Çıkaran Nesiller İstiyoruz”

Başkan Mustafa Işık : “Artık Başımıza İcat Çıkaran Nesiller İstiyoruz”

12 Haziran 2022 Pazar

Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi ve Eurodesk Temas Noktasıyla, Türkiye’nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık Festivali’nde.

Gençlerin bilimin ışığında çağın koşullarını yakalayarak gelişimlerinin sağlanmasında önemli projeleri hayata geçiren Gürsu Belediyesi’nin, Türkiye’nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık Festivali’nde açtığı stantta, gençler geleceklerine yön verecek olanaklar hakkında bilgilendirildi.

Türkiye’nin Bilim Festivali 9. Science Expo Uzay ve Havacılık Festivali’nin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in de katılımıyla gerçekleştirilen açılışına katılan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “ ‘Başımıza icat çıkarma’ denerek büyütülen nesillerden ‘Başımıza icat çıkarın’ diye yönlendirilen yeni nesillerimizle, inşallah, bilimle yoğrulmuş zengin tarihimize yakışacak yeni nesiller yetiştireceğiz. Gençlerimizi, Festival’de yoğun ilgi gören standımızı ziyaret ederek onlar için sunduğumuz olanaklar hakkında bilgi almaya ve sunduğumuz hizmetlerden faydalanmaya bekliyoruz. Bilimi ulaşılmaz ve zor olmaktan çıkarıp, toplumun tüm kesimlerini bilimle buluşturmak amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyemiz önderliğinde gerçekleştirilen Bursa Bilim Festivali’nde biz de kurum olarak yer almanın mutluluğunu yaşadık. Gençlerimizin geleceğimize ışık olacak hayallerini hayata geçirmelerine destek olmak hedefiyle, onların her alanda yollarına pusula olmaya çalışıyoruz ve onların başarılarıyla gururlanıyoruz” dedi.

Gürsu Belediyesi’nin Bursa Bilim Festivali 9. Science Expo’daki standında ziyaretçileri karşılayan Başkan Işık, Belediye olarak gençlerin gelişimine yönelik yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda, BEBKA’nın desteği ve Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, BTSO, GUHEM, İŞKUR ve BİKO işbirliği ile hayata geçirilen Bursa Bilim Festivali 9. Science Expo, bu yıl TÜYAP Fuar Merkezi ile GUHEM ve BTM bahçesinde misafirlerini ağırlıyor.


12.06.2022
12.06.2022
12.06.2022
12.06.2022
12.06.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz