İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Bir Milyon Genç İstihdamı Hedefinde Proje Üreten İlk Belediye Gürsu Belediyesi

Bir Milyon Genç İstihdamı Hedefinde Proje Üreten İlk Belediye Gürsu Belediyesi

1 milyon genç istihdam hedefi doğrultusunda proje üreten ilk belediye olan Gürsu Belediyesi, gençlerin iş hayatına hazırlanması ve istihdamı yönündeki çalışmalarını başlattı.

Gençlerin gelişimi ve istihdamının sağlanması yönünde önemli projeleri hayata geçiren Gürsu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 1 milyon genç istihdam hedefi doğrultusunda proje üreterek, bir ilke daha imza attı.

Gürsu Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolüyle başlatılan çalışma kapsamında, mesleki eğitim alan öğrencilere, okudukları meslek dallarında faaliyette bulunan iş yerlerinde staj yapma imkanı sunularak iş hayatına hazırlanmaları sağlanıyor.

Öğrencilerle şirketler arasında köprü vazifesi gören Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi’nin koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, okullar ve iş yerleri arasında oluşturulan sistemle staj yapan öğrencilerin istihdamına katkı sağlanıyor.  


Gürsu Belediyesi Genç İstihdamı Hedefine Ulaşılmasında Proje Üreten İlk Belediye

Gürsu Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yıl sonuna kadar, Mesleki Eğitim Merkezleri aracılığı ile 1 milyon genç istihdam hedefi doğrultusunda çalışma başlatan ilk Belediye oldu.

Gürsu Belediyesi’nin “Staj Seni Çağırıyor Projesi” olarak hayata geçirilen hizmet kapsamında, okul ve sanayi arasında köprü oluşturularak, öğrencilerin teori ve pratiği aynı anda öğrenerek yetkinleşmesi sağlanıyor.

Gençlerin kendilerini en iyi şekilde geliştirebilmesi için "Genç İstihdamın Beceri ve Girişimcilik Odaklı Desteklenmesi Protokolü”nün 18’incisini İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür ile imzalayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Geleceğimize ışık olacak değerli gençlerimizin iş hayatına hazırlanması için, Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirlediği hedef doğrultusunda proje üreten ilk belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimizin yaşamlarında emin adımlarla ilerleyebilmeleri için, okullarındaki teorik eğitimlerinin yanında,  uygulamalı eğitim almalarını ve istihdamlarını sağlayacak bu sistemle yollarını aydınlatıyoruz. Yeter ki gençlerimiz, onlara sunduğumuz imkanları en iyi şekilde değerlendirerek kendilerini geliştirsinler. Biz hep onların yanındayız. Tüm gençlerimizin, sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu ömürleri olmasını diliyorum” dedi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’a hitaben konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, “Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu seferberliğin içine dahil olan ilk belediyesiniz. Hem sizdeki vizyon hem arkadaşlardaki vizyon bizi gerçekten çok etkiledi. Biz de canla başla ekip arkadaşlarımla sürece destek vereceğiz” ifadelerini kullanarak “Bir sistem düşleyin, işe gireceksiniz, paranızı kazanacaksınız, mesleğinizi öğreneceksiniz, teorik eğitim alacaksınız, günün sonunda iş yerinde çalışmaya devam edeceksiniz, diplomanızı elde etmiş olacaksınız ve Türkiye’nin üretimine katkı sunmuş olacaksınız ve Türkiye’nin güçlenmesini sağlayacaksınız. Mesleki eğitim merkezi programlarımıza ve Gürsu Belediyesi’nin Staj Seni Çağırıyor Projesi’ne bütün milli eğitim camiasının destek vermesini ve bütün halkımızın üreten okullarımıza ve üreten sanayimize yönlendirilmesi konusunda desteklerini bekliyoruz “ diyerek gençlere yönelik çabaları için Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti.

Kendilerine sunulan hizmetten memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler, sistem sayesinde mesleklerinde tecrübe edinme imkanı kazandıklarını, iş hayatına dair bir bakış açısı ve tecrübe kazanarak gelecekleri için kendilerinden daha emin olarak kararlar verebilme gücü edindiklerini belirttiler.

“Staj Seni Çağırıyor Projesi” İle Staj Yaparken İş Sahibi Olma Fırsatı

Proje kapsamında, ortaokul mezunu gençler, Mesleki Eğitim Merkezi’ne kayıt yaptırılarak sıfır maliyet avantajı ile firmalara yönlendirilmekte. 181 farklı meslek dalında uzmanlaşma fırsatı sunulan program kapsamında gençlerin maaşı, asgari ücretin en az %30’u ve sigortası devlet tarafından karşılanmak koşuluyla ödenecek.


30.05.2022
30.05.2022
30.05.2022
30.05.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Projelerimiz