İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

BAŞKAN MUSTAFA IŞIK “GENÇLERİMİZİN HAYATLARINA BİR IŞIK YAKABİLİRSEK NE MUTLU BİZLERE”

BAŞKAN MUSTAFA IŞIK  “GENÇLERİMİZİN HAYATLARINA BİR IŞIK YAKABİLİRSEK NE MUTLU BİZLERE”

Gürsu Belediyesi’nin gençlerin gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında oluşturulan Gürsu Kolektif Kariyer Merkezi, hayata geçirdiği projelerle genç girişimcilerin yol haritalarını belirlemelerine destek oluyor.  

 

Gürsu Belediyesi Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde, girişimcilik, sosyal gelişim ve istihdam konu başlıklarında faaliyet göstermek amacıyla oluşturulan Kolektif Kariyer Merkezi ile gençler ve genç girişimcilerin, ülkemiz için önemli katma değer sağlayacak projeler üretmeleri yönünde gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Bu amaçla oluşturulan “Genç Zihinler Geleceğe Yön Veren Fikirler Kampı” kapsamında gerçekleştirilen eğitimler düzenlenen törenle başlatıldı.

 

“Sahip oldukları ışığa sonsuz inandığımız gençlerimizin, dünya çapında vizyon geliştirmeleri, çağın gelişimlerine uyum sağlamaları, tüm dünya gençliğiyle yarışabilecek gelişim düzeyine ulaşmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "Üreteceğimiz projelerle gençlerimizin yolculuklarında yanlarında olmanın coşkusunu hissediyoruz. Onların hayatlarında bir ışık yakabilirsek ne mutlu bizlere. Gençlerimizin hayatlarını şekillendirirken alacakları doğru kararlarla ülkemizin kalkınmasında üstlenecekleri görevlerde biraz olsun katkımız olacağını bilmek mutluluk verici. Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, 11.Kalkınma Planları’nda belirtilen hedefler doğrultusunda, gençlerimizin zihin dünyalarından yararlanarak, ekonomimize katma değerli ürün üretmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Kollektif Kariyer Merkezimizi, Gürsumuz ve Bursamız için bir fırsat olarak görmekteyiz. Gelişimleri için çabaladığımız, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin hayat yolculuklarında başarılar diliyorum. Gençlerimiz için çıktığımız bu yolda bizim yanımızda olarak iş birliği yapan tüm kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Akıllı Kentler, bilişim teknolojileri, sağlık sektörü, yeni bir ürün hizmet geliştirme, tarım ve diğer konu başlıklarında fikirleri olan gençlerin katılacağı “Genç Zihinler Geleceğe Yön Veren Fikirler Kampı”  kapsamında, her biri 13 kişilik 4 grup olarak gençlere toplamda 64 saat sürecek eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimleri başarı ile bitiren genç girişimciler sonrasında 48 saat sürecek ve seçtikleri alanda fikirlerini yarıştıracakları, sunum yapabilecekleri bir kampa katılacaklar.

 

Gürsu Kolektif Kariyer Merkezi tarafından üretilen projelerle; kamu, sanayi ve üniversite işbirliğinde, genç girişimcilerin, Türkiye'nin geleceğine imza atacakları büyük projeleri üretmelerinde önderlik edilmesi hedefleniyor.Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz