İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU’DA KAÇAKLA MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRÜYOR

GÜRSU’DA KAÇAKLA MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRÜYOR

Sahip olduğu verimli tarım arazileriyle dünya çapında ürünlerin yetiştirildiği Gürsu’nun zengin topraklarını kaçak yapılaşmadan korumak amacıyla Gürsu Belediyesi tarafından kararlı adımlar atılıyor.

 

Gürsu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince takibi yapılarak envanteri oluşturulan kaçak yapılar belirlenen yıkım programı kapsamında yıkılmakta. Bu kapsamda Kazıklı Mahallesi’nde araziye yapılan kaçak yapı yıkıldı.

 

“Gürsumuz’un verimli tarım arazilerini kaçak yapılardan arındırıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsumuz yoğun göç nedeniyle kaçak yapılaşma sorunuyla uzun yıllardır mücadele etmekte. Göreve geldiğimiz günden bugüne kararlılıkla ve titizlikle Gürsumuz’un bu sorununu çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Gerek merkezi yönetimin çözüm uğraşları gerek bizim ekiplerimizin titiz çalışmalarıyla kaçak yapı yapılmadan önce önlemleri almaya çalışıyoruz. Tüm uyarılarımıza ve iyi niyetimize rağmen hala kaçak yapı yapanlara da yasal yükümlülüğümüz gereği yıkım uygulaması yapmak zorunda kalıyoruz. Bu konudaki kararlılığımız sürecek. Bu ülke hepimizin, sağlıklı yapılaşmanın olduğu, çağdaş kentleşmeyle gelişmiş, güzel bir şehirde yaşamak hepimizin hakkı” dedi.

 

Gürsu’nun tarım arazilerini korumak ve sağlıklı şehirleşme kimliğiyle gelişmesini sağlamak için kaçak yapılaşmayı önlemeye yönelik kararlı adımların süreceği vurgulandı.

 

               Gursu
Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz