İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU’NUN BULVARI’NA TAZE DOKUNUŞ

GÜRSU’NUN BULVARI’NA TAZE DOKUNUŞ

Gürsu’nun ana girişi ve vitrini olma özelliği bulunanŞehit Cüneyt Yıldız Caddemiz, Büyükşehir Belediyemiz’in desteğiyle yenileniyor.

 

                Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Zekeriya Hacıoğlu ile birlikte caddedeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanımız Mustafa Işık, “Gürsumuz’un vitrini olan Şehit Cüneyt Yıldız Caddemiz, yapılan yeni düzenlemelerle ilçemizin kent kimliğini daha da geliştirecek. Hızla gelişen caddemizin yenilenmesinde verdikleri destek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum “ dedi.

 

                2400 metre uzunluğundaki caddede; 12 bin metre bordür, 17 bin 500 metrekare parke, 1500 metre beton, 5 bin metreküp kazı ve 3500 metreküp alt temel çalışması yapılacak. Yaklaşık 2 bin 900 metre uzunluğunda ve 8.5 metre genişliğinde çift şerit caddede, freze, PMT ve asfalt uygulamaları yapılacak.

Gürsu’nun 100 bin nüfus sınırını yakın zamanda geçeceğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Şehit Cüneyt Yıldız Caddesi'nin Bursa'dan giriş caddesi olduğunu hatırlattı ve 2400 metrelik caddenin yoğun kullanım ve inşaatlar nedeniyle bakıma ihtiyaç duruma geldiğini ifade etti. Başkan aktaş,caddede yapılacak çalışmalar için 5 milyon 500 bin TL artı KDV bir bedel harcanacağını belirtti.

Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, nüfusu 100 bine yaklaşan Gürsu ilçesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından hak ettiği hizmetleri almasından dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Büyükşehir Belediyesi ile Gürsu Belediyesi'nin uyum içerisinde çalıştığını söyleyen Ödünç, bulvardaki çalışmanın da bunun güzel örneklerinden biri olduğunu kaydetti. Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz