İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU SOKAKLARINDA KEYİFLİ BAYRAMLAŞMA GÖRÜNTÜLERİ

GÜRSU SOKAKLARINDA KEYİFLİ BAYRAMLAŞMA GÖRÜNTÜLERİ

Bayramlarda küçükleri gelip bayramlaşacak diye evlerinden çıkmayan çınarlarımız bu bayram herkes evlerindeyken sokaklardaydı.

 

                Koronavirüs salgını dolayısıyla evden çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üstü büyüklerimiz, bayramın birinci gününde sokağa çıkma izinleri dolayısıyla evlerinde değil sokaklardaydı.

 

                Geleneksel bayramlarımızdan çok farklı olarak bu bayramda evlerinde değil sokaklarda olan 65 yaş üstü çınarlarımızla, sosyal mesafe kuralına uyarak bayramlaşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, ”Tarihimize salgın günleri olarak yazılacak bu günleri, bugünün çocukları yarın büyüdüklerinde, koronavirüs salgını günlerinde bayramlar nasıldı diye sorduklarında, çınarlarımızla sokakta bayramlaştığımız bu görüntüler ilk akla gelenler olacak sanırım. Büyük bir aile olarak gördüğümüz Gürsumuz’un çınarlarının ellerini öpemesek de, gönüllerimizden akan sevgiyle bayramlarını kutladık. Evlerimiz gibi sokaklarımız da çınarlarımızın varlığıyla çok daha huzurlu ve sevgi dolu, onlar iyki varlar. Sıcak yuvalarımızda büyüklerimizin ellerini öperek geçireceğimiz bayramlarımızın en kısa zamanda geri gelmesi dileğiyle, herkese sağlıklı yarınlar diliyorum ” dedi.  

 

                Gürsu sokaklarında gezerek, kolonya ve ikramla yaşlıların bayramlarını kutlayan Başkan Işık’ın onlarla salgından korunma kuralları kapsamındaki bayramlaşmaları ve keyifli sohbetleri renkli görüntüler oluşturdu.  Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz