İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsu Belediyesi, Şehitleri İsimleriyle Parklarda Yaşatıyor

Gürsu Belediyesi, Şehitleri İsimleriyle Parklarda Yaşatıyor

Gürsu Belediyesi, ilçede oluşturulan yeni parklarda şehitlerin isimlerini yaşatıyor.

                İstiklal Mahallesi’nde oluşturulan Şehit Yarbay İlker Çelikcan Parkı’nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törende, şehitler için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okundu.

                Hakkari’nin Dağlıca Bölgesi’ndeki terör saldırısında şehit olan 6’ıncı Hudut Tabur Komutanı Kurmay Yarbay İlker Çelikcan’ın adı Gürsu Belediyesi’nce ilçede oluşturulan yeni parkla yaşatılmış olacak.

                Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Şehitlerimizin isimlerini parklarımıza vererek hep hatırlanmalarını ve parkların önünden geçen vatandaşlarımızın Fatiha okumalarına vesile olmasını sağlıyoruz. Bugün açılışını yapacağımız ve şehadetinin 2.yılında Şehit Yarbay İlker Çelikcan’ınadını verdiğimiz parkımızı,hayata geçirdiğimiz diğer parklarımızın örneği olarak hizmete açıyoruz. Tüm parklarımızın ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

                Şehit Çelikcan’ın eşi Gaye Çelikcan, “Ben hiçbir zaman onu gömdük, vefat etti değil o yükseldi diyorum. O çok iyi bir insandı ve şehadet mertebesine yükseldi. Ben kendimi çok şanslı hissediyorum. En yakını, hayat arkadaşıydım. Aynı zamanda şanssız hissediyorum. Sadece 10 yılı birlikte geçirdik. Gönül daha fazlasını isterdi ama takdiri ilahi böyleymiş. İki tane çok kıymetli emanet bıraktı bana. O emanetlere sahip çıkma adına bugün ayaktayım” dedi.

                Törene, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Gürsu İlçe Jandarma Komutan Vekili Fatih Erdoğan, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Bursa ve ilçe protokolü, Yarbay İlker Çelikcan’ın eşi, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz