İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU BELEDİYESİ GENÇLERİN İSTİHDAMI İÇİN PROJE ÜRETİYOR

GÜRSU BELEDİYESİ GENÇLERİN İSTİHDAMI İÇİN PROJE ÜRETİYOR

Gürsu Belediyesi, istihdam odaklı hayata geçirdiği hibe projelerine bir yenisini daha ekliyor.

 

                Gürsu Belediyesi Arge Müdürlüğü tarafından oluşturulan hibe proje çalışmaları kapsamında, "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) hibe çağrısına proje sunulacak.

 

Nisan Ayı’nda sunulacak olan projenin amacı; öğrenci ya da çalışan olmayan 15-29 yaş arası gençlere mesleki bilgi ve beceri kazandırmak, gençlerin geliştirilebilir becerilerinin iyileştirilmesini ve yönlendirme desteğiyle iş hayatına katılımını sağlamak.

 

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Destek Programı (IPA) kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKG OP) hibe çağrısına sunulmak üzere hazırlanan proje için bölgedeki sanayicilerle işbirliği yapılmakta.

 

Gürsu Belediyesi Arge Müdürlüğü proje ekibi, bölgedeki sanayicileri ziyaret ederek, üretimde en çok ihtiyaç duyulan meslekleri tespit ederek, en çok ihtiyaç duyulan iş alanlarını belirlemekte. 

 

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Arge Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Avrupa Birliği katılım öncesi mali destek proje çağrıları başta olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışı hibe proje çağrılarına sürekli proje sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle bölgemize ve ülkemize katma değer oluşturmaya devam ediyoruz. İstihdam sağlama amaçlı oluşturmakta olduğumuz bu projeyle de gençlere eğitim ve iş olanağı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Proje kapsamında, sanayicinin en çok ihtiyaç duyduğu tespit edilen meslek alanlarından olan bakımcı, kalıpçı v.b. meslek dallarında eleman yetiştirilmek üzere mesleki atölyeler kurulacak.

 

Gençlere mesleki eğitim verildikten sonra yönlendirme desteği verilerek istihdamları sağlanacak. Projeyle her yıl 120 gencin mesleki bilgi ve beceri kazandırılarak istihdama katılması hedeflenmekte.Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz