İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU BELEDİYESİ ENGELSİZ HAYALLER KURDURUYOR

GÜRSU BELEDİYESİ ENGELSİZ HAYALLER KURDURUYOR

“İnsana değer veren projeler” sloganıyla hizmetlerini sunan Gürsu Belediyesi, engellilerin engelsiz hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.  

 

                Gürsu Belediyesi ve Van Muradiyeliler Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen “Benim de İşim Var” Projesi kapsamında açılan “Sabun Üretim Kursu”nda engellilere beceri kazandırılacak.

 

                “Engelsiz hayallerle engelleri hep birlikte aşacağımız güzel yarınlar oluşturmak için çalışıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Hayatın tüm alanlarında; sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında tüm zorluklara rağmen, engelli kardeşlerimizin ortaya koydukları mücadele hepimize örnek olmalıdır. Asıl engel akıl ve kalpte oluşturulan duvarlardır. Engelleri aşmak bir inanç meselesidir. Bizler de açtığımız bu kursla engelli kardeşlerimize, kendilerini geliştirerek beceri kazanma imkanı sunarak, kendilerine olan inançlarını güçlendirme ve sosyal yaşamda bulunma olanağı da sunmuş oluyoruz” dedi.

 

                Van Muradiyeliler Dernek Yöneticisi Muharrem Er de, aynı zamanda engelli yakını olan bir vatandaş olarak, engelliler için yapılan hizmetler ve konuya ilişkin hassasiyeti dolayısıyla Başkan Işık’a teşekkür etti.

 

                Başkan Işık kursta eğitim alacak engelli vatandaşlar ve aileleriyle biraraya gelerek sohbet etti ve taleplerini dinledi.

 

                “İnsana değer veren projeler” sloganıyla hizmetlerini sunan Gürsu Belediyesi, engelli vatandaşlar için; engelli aracı şarj istasyonları, asansörler, engelsiz yaşam parkı, engelli araç yardımları, kaldırım ve yol çalışmaları, hibe projelerle beceri kursları, gelişim seminerleri, geziler ve benzeri birçok hizmet gerçekleştirmekte.Gursu
Gursu
Gursu
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz