İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

TARIM KURSİYERLERİ ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERLE GÜRSU PROTOKOLÜNÜ AĞIRLADI

TARIM KURSİYERLERİ ÜRETTİKLERİ ÜRÜNLERLE GÜRSU PROTOKOLÜNÜ AĞIRLADI

Tarımsal üretimin en önemli merkezlerinden olan Gürsu’da düzenlenen Meslek Edindirme Kursları’nda, üreticiler ve tarımsal üretim destekleniyor, ekonomiye katma değer sağlanıyor.

 

Gürsu Belediyesi, İşkur ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Gürsu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Ar-Ge ve İnovasyon Birimi'nce düzenlenen Meslek Edindirme Kursları’nda, üreticiler ve tarımsal üretim destekleniyor, ekonomiye katma değer sağlanıyor.

 

Kurslar kapsamında eğitim alan kursiyerler, uygulama sahasında yetiştirmiş oldukları sebzelerden yaptıkları yemeklerle Gürsu protokolünü ağırladı.

 

Kursiyerlerin ürettikleri ürünleri inceleyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlçemizin tarımsal üretimine, ekonomimize katkı sağlayacak hizmetlerimizin meyvelerini alıyoruz. 5 aylık kurslar kapsamında, kursiyerler aylık 3000 TL gelir elde etmiş oluyor. Bugüne kadar kursiyerlere 225 bin TL nakdi yardım yapıldı. Gürsumuz’a olan destekleri için İşkur İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

İşkur İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen de, tarım alanındaki kurslarda Gürsu’nun çok etkin olduğunu ve ön plana çıktığını vurguladı.

 

Gürsu Belediyesi Ar-Ge ve İnovasyon Birimi’nce düzenlenen Meslek Edindirme Kursları’nda; budama, aşılama, mantar yetiştiriciliği, sebze ve meyve yetiştiriciliği temel eğitimleri, seracılık, arıcılık, girişimcilik, ilk yardım ve emlak danışmanlığı eğitimleri verilmekte.Tarım
Tarım
Tarım
Tarım
Tarım
Tarım
Tarım
Tarım
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz