İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS

GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS

      Gürsu Belediyesi, teknolojinin gençler üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak amacıyla “Dijital Detoks Kampları” düzenleyecek.

     Gürsu Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Dernekler Dairesi’ne sunulan Proje ile; gençler arasında giderek artan teknoloji bağımlılığının önüne geçmek, gençlerin analitik düşünme yeteneklerini arttırmak ve sosyal gelişimlerine destek olmak hedefleniyor.

    131 bin 595 TL bütçesi bulunan hibe destekli proje, Gürsu’daki okullarda öğrenim gören, teknoloji bağımlılığı ve şiddete eğilimli 13-16 yaş aralığındaki gençleri kapsamakta.

    410 öğrenci ve 15 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilecek proje kapsamında; Ericek Adrenalin Park Tesisleri’nde, “Dijital Detoks Kampları” yapılacak, sosyal, kültürel ve kişisel gelişim programları düzenlenecek.

    “Gençlik, bir ülkenin kalkınmasında ve geleceğe umutla bakılmasında tetikleyici bir güçtür” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gençliğin potansiyelinin iyi değerlendirilmesi ve madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi risk unsurlarından uzak tutulması gerekiyor. Adrenalin Parkımız sadece bir turizm tesisi değil. Aynı zamanda gençlerimizin enerjisini olumlu yönde kullanabileceği, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine değer katabileceği bir eğitim merkezi. Gençlerimizin bedenen ve ruhen en sağlıklı şekilde gelişimi, teknolojinin olumsuz etkilerinden zarar görmemesini sağlamada hepimize sorumluluklar düşüyor “ dedi.

     Proje Koordinatörü Hüseyin Özmen “Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve 3 derneğin yer aldığı çok ortaklı bir proje geliştirdik. Arge ve İnovasyon Merkezi olarak ilçemizdeki derneklerle ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte proje geliştirmeye önem veriyoruz. Çünkü farklı kurumların aynı amaç doğrultusunda biraraya gelmesiyle bir sinerji ortaya çıkıyor ve projenin faydası artıyor. Bu proje; ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte geliştirdiğimiz yedinci projemiz. İlçemizde yaklaşık 60 dernek faaliyet gösteriyor. Derneklerimizi Arge ve İnovasyon Merkezimiz’e davet ediyoruz. Gelin birlikte proje geliştirelim ve Gürsu’muza değer katalım” dedi.GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
GÜRSULU GENÇLERE DİJİTAL DETOKS
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz