İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsulu 32 Öğrenci Üniversite Yolunda

 Gürsulu 32 Öğrenci Üniversite Yolunda

4 Eylül 2023 Pazartesi

Gürsu Belediyesi’nin ihya edip ilçe halkının hizmetine sunduğu Değirmen Millet Kırahathanesi, adeta bir eğitim akademisi gibi çalışıyor. Öğrenciler için özel olarak oluşturulan kütüphane kısmında çalışan öğrenciler bu yılda başarı dolu bir dönem geçirip hayallerindeki üniversiteleri kazandılar.

45 ÖĞRENCİDEN 32’Sİ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ

Gürsu Belediyesi’nin eğitim akademisi Değirmen Millet Kırahathanesi, yine başarı ve emek dolu bir yılı geride bıraktı. Üniversite ve KPSS öğrencilerine yönelik verilen dersler ve kurslarda çalışan ve Gürsu Belediyesi’nin oluşturduğu özel ortamda dershaneye para vermeden sınava hazırlanan gençler hayallerindeki üniversiteleri kazandılar. Tamamen ücretsiz düzenlenen kursların ikinci yılında; 2022-2023 öğretim yılında 45 öğrenci sınava hazırlanırken, 32 tanesi hayalini kurduğu üniversitede istediği bölüme yerleşti. Diş hekimliği, ilahiyat, siyaset bilimi, maliye, gastronomi, endüstri mühendisliği, harp okulu, edebiyat öğretmenliği, çocuk gelişimi, makine teknolojisi, sağlık ve teknik bölümler olmak üzere bir çok önemli üniversiteye yerleşen gençler mutluluklarını Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile paylaştı.

Makamında öğrencileri ağırlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “ Bu gurur verici sonuçları bana getiren öğrencilerime ve onlara destek veren hocalarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bizi gururlandırdılar. Verilen emeklerin boşuna olmadığını gösterdiler. Kendilerinin mezun olup bu vatana hizmet edecekleri günleri de görmeyi yürekten dilerim” dedi.

Değirmen Millet Kırahathanesi’ndeki ücretsiz kurslarda öğrenciler hem YKS, hem KPSS hem de DGS’ye hazırlanıyor. 2011- 2022 yılında 30 öğrenci kurslara katılmış, 21 tanesi yerleşmişti.04.09.2023
04.09.2023
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz