İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gençler İçin Bir Tesis De Yenidoğan’a

Gençler İçin Bir Tesis De Yenidoğan’a

18 Ağustos 2023 Cuma

Bursa’da gençlik ve spora değer katan projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, Gürsu’nun Yenidoğan Mahallesi’ne de ayrıcalıklı bir gençlik ve spor merkezi kazandırıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sporcu Kenti Gürsu’ya yatırımlarını sürdürüyor. Gürsu’nun Yenidoğan Mahallesi’nde Gürsu Belediyesi tarafından tahsis edilen alanda iki katlı planlanan Gençlik ve Spor Merkezi’nin zemin katında özellikle güreş branşına ilgi duyan sporcular için 2 adet standart güreş müsabakası yapılacak ölçülerde spor salonu, duşlar, wc ve antrenörlerin kullanımı için idari birimler, üst katında ise kitap okumaya ve her türlü bilgiye ulaşabilecekleri kütüphane, sesli okuma salonu ve kafeteryası ve idari birimler bulunacak.

Spor ve Sosyal Kurslara Yönelik Tam Donanımlı Merkez

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Erkan Şekeroğlu ile birlikte Yenidoğan Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezi’nin yapılacağı alanı inceledi. Bursa’nın 17 ilçesi ve 1060 mahallesinde Büyükşehir Belediyesi yatırmalarının birçok alanda hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, Gürsu’nun her geçen gün gelişen, güzelleşen ve merkezle bütünleşen bir ilçe olduğunu belirtti. Başkan Aktaş, “Burası ücretsiz bir şekilde yılın 12 ayı 365 günü hizmet veren bir alan haline dönüşecek. İnşaatını bizim yapacağımız ve Gürsu Belediyesi’nin işleteceği merkez, bölgeye adeta ışık saçacaktır. Şubat 2024’te bitirmeyi planladığımız merkezimizde, gençlerimizin buluşabileceği, yeteneklerini geliştirebileceği, ders çalışabileceği, kitap okuyabileceği, spor yapabileceği ve sosyal etkileşimlerini artırabileceği bir ortam olacak. Özellikle güreş branşının bölgede ilgi gördüğünü biliyoruz. 2 adet 12x12 metre standart güreş müsabakası yapılacak ölçülerde spor salonu bulunacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik vizyonu kapsamında vatandaşlarımıza hizmet etmenin heyecanı içerisindeyiz.” diye konuştu.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ederek, “Zafer, İstiklal ve Kurtuluş mahallerine gençlik merkezleri kazandırmıştık. Şimdi de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Yenidoğan’a bu tesisi kazandırıyoruz. Genç neslin yoğun yaşadığı bu bölgedeki gençlik merkezini önemsiyoruz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.18.08.2023
18.08.2023
18.08.2023
18.08.2023
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz