İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsulu Liseliler ’Girişimci’ Oluyor

Gürsulu Liseliler ’Girişimci’ Oluyor

24 Şubat 2023 Cuma

Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi çatısı altında gençlere ve e- ticaret odaklı iş fikirlerine, inovatif düşünceye yönelik tüm çalışmalara ev sahipliği yapıp adeta bir kariyer yol haritası çizen Dijimer, hedef büyüttü. Üniversiteli gençlerin ardından artık Gürsulu lise öğrencileri de yeni bir akademiye katılma imkanı bulacak. 

GÜRSULU LİSE ÖĞRENCİLERİ 'GİRİŞİMCİLİK' DÜNYASINA ADIM ATIYOR

Gürsu Belediyesi Kollektif Kariyer Merkezi çatısı altında faaliyet gösteren Dijimer, genç girişimci akademilerinde şimdiye kadar sayısız gencin hayatına dokunup, ayrıca proje paydaşlarına da genç ve dinamik insan kaynağı sundu. Daha önce de düzenlenen E-Ticaret Odaklı Genç Girişimci Akademisi'nin yeni öğrencileri bu sefer Gürsulu lise öğrencileri olacak. 18 yaş sınırının yoğun ilgiden dolayı kaldırıldığı akademide bu kez Gürsu'daki farklı okullarda, farklı meslek branşlarında eğitim alan öğrenciler akademiye dahil edilecek. Kollektif Kariyer Merkezi'nin yeni hamlesinin ilk girişimi E-Ticaret Odaklı Genç Girişimci Akademisi Bilgilendirme Semineri oldu. Gürsu Kültür Merkezi'nin salonunu dolduran meraklı gençler, Kollektif Kariyer Merkezi ve Dijimer ile ilgili bilgi sahibi olup, akademinin kendilerine sundukları fırsatları yakından tanıma imkanına sahip oldular. Seminere sadece bilişim alanındaki meslek öğrencileri değil muhasebe, büro yönetimi gibi farklı branş öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi. Latik Dörtçelik ve Zuhal Dörtçelik Şenipek Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden muhasebe, büro yönetimi ve bilişim okuyan öğrenciler detaylı bilgilerin verildiği ve e-ticaretin öneminin anlatıldığı semineri dinlediler. 

GÜRSULU LİSELİLER NASIL GİRİŞİMCİ OLACAK? 

Başvuru yapan Gürsulu lise öğrencileri ile gönüllü sözleşmeleri yapılacak, ardından mobil takip uygulamasına kullanıcı tanımları yapılacak. Temel seviyede eğitim alacak liseliler akabinde takımlar oluşturup, pilot firma eşleşmelerine tabi tutulacak. Mentör firmalara ziyaret imkanını henüz çok genç yaşta yapacak olmanın şansını yakalayacak olan Gürsulu liseliler, soru cevap atölyelerine katılacak, sunum provaları yapacak, dijital dönüşüm yol haritası sunumları hazırlayıp girişimcilik dünyasına adım atmış olacak. 

Akademi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen lise öğrencileri sosyal medya hesapları üzerinden takip ederek daha detaylı bilgi edinebilir.24.02.2023
24.02.2023
24.02.2023
24.02.2023
24.02.2023
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz