İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsu Belediyesi Kar Mesaisine Başladı

Gürsu Belediyesi Kar Mesaisine Başladı

1 Şubat 2023 Çarşamba

Günlerdir beklenen kar yağışı Bursa’nın farklı yerlerinde olduğu gibi Gürsu merkezinde ve mahallelerinde de etkisini gösterdi. İlçenin yüksek kesimlerinde harika manzaralar yaratan kar nedeniyle kapanan yollara anında müdahale edildi.

ERİCEK VE DIŞKAYA’DA YOLLAR HEMEN AÇILDI

Yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışı Gürsu’nun yüksek mahallelerinde de etkisini gösterdi. Bursa ovasının muhteşem manzarasına hakim tepede yaşayan ilçe halkı sabaha bembeyaz örtü ile uyandı. Ericek ve Dışkaya mahallelerinde kartpostal gibi bir manzara yaratan kar, virajlı ve eğimli yollarda da hızla tutunca Gürsu Belediyesi ekipleri sabahın ilk ışıkları ile takibe geçti. Hava durumuna istinaden yapılan tahminler sonrası hazırlıklarını tamamlayan Gürsu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Ericek ve Dışkaya mahallelerinde kapanan yolları temizleyerek açtı. 

Uzun süredir beklenen kar yağışından dolayı mutlu olduklarını belirten Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Yüksek kesimlerdeki mahallelerimizdeki vatandaşlarımızı mağdur etmemek için ekiplerimiz sahadalar. Bu sene kışı çok özledik. Kar yağışını daha çok özledik. Umarım en güzel Gürsu manzaraları ile karın keyfini yaşarız.”   Dedi.

BURSA’NIN EN GÜZEL KAR MANZARASI GÜRSU’DA

Bursa’nın en özgün doğal mekanlarından biri olan Gürsu Ericek Adrenalin Park da beyaza büründü. Ortaya keyfine doyum olmayacak manzaralar çıkan Adrenalin Park hafta içi ve hafta sonu bünyesindeki Kırlangıç Sofrası ile de Bursalıları ağırlayacak.01.02.2023
01.02.2023
01.02.2023
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz