İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:
  • Anasayfa
  • Güncel
  • Haberlerimiz
  • Gürsu Belediyesi’nin Sanayiye Ve İstihdama Katkı Sağlayacak “Biz Birlikte Güçlüyüz Projesi” Ab’den Hibe Kazandı

Gürsu Belediyesi’nin Sanayiye Ve İstihdama Katkı Sağlayacak “Biz Birlikte Güçlüyüz Projesi” Ab’den Hibe Kazandı

Gürsu Belediyesi’nin Sanayiye Ve İstihdama Katkı Sağlayacak  “Biz Birlikte Güçlüyüz Projesi” Ab’den Hibe Kazandı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Eylül 2022 Salı

Gürsu Belediyesi, Avrupa Birliği hibe programlarından alınan desteklerle, Gürsu’da, yeni iş yatırımlarının yapılması ve istihdamın geliştirilmesini sağlıyor.

Gürsu Belediyesi Arge ve İnovasyon Merkezi tarafından hazırlanan “Biz Birlikte Güçlüyüz Projesi”, Avrupa Birliği Enhancer Programı tarafından hibe desteğine hak kazandı.

Proje kapsamında, hazır giyim sektöründe çalışan firmalara verilecek eğitim ve mentörlük hizmetleriyle üretim süreçlerinin iyileştirilmesi hedefleniyor. Hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyulan mesleklerinden olan modelistlik/stilistlik branşlarında gerçekleştirilecek mesleki beceri kazandırma programlarıyla sektöre 40 kişilik yeni istihdam sağlanması amaçlanıyor. 

Proje hedefleri arasında; kayıt dışı çalışan işgücünün kayıt altına alınması, ilçede farklı kültür, milliyet ve göçmenlerden oluşan halkın kaynaşmasının sağlanması, hemşehrilik bilincinin arttırılması yönünde çalışmalar yapılması da yer almakta.

“İlçemizin kalkınmasına katkı sağlayacak tüm kaynakları değerlendirerek yeni projeler geliştirilmesi yönünde önemli çalışmalar yapıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “İlçemizin değişen ekonomik ve sosyal yapının gerektirdiği koşullara uyumlu olarak gelişimini sağlamak için çok yönlü projeler hayata geçiriyoruz. Bu bağlamda bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan Arge ve İnovasyon Merkezi’miz tarafından hazırlanan bu projeyle, hem ekonomik alanda gelişmeye katkı sağlamak hem de ilçemizde değişen sosyal dokunun uyum süreçlerine destek olmayı hedefliyoruz. Aynı misyonla, daha önce hayata geçirdiğimiz ve sağladığı kamusal faydalarla Altın Karınca ödülüne layık görülen ‘Üreten Çocuklar Bilim ve Teknoloji Atölyesi Proje’mizle de Avrupa Birliği’nden 300 bin euro hibe desteği kazanmıştık. Proje kapsamında Ertev’le oluşturduğumuz Steam Atölye’mizde; halen, her yıl, 7-14 yaş aralığındaki binlerce çocuğa robotik kodlama, üretim becerileri, 3D tasarım ve imalat, drone kullanımı gibi eğitimler veriliyor. Başarı oranı düşük olan çocuklara ve ebeveynlerine psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri veriliyor” dedi.

Proje kapsamında ayrıca, kaliteli ürün üretimi ve ihracatın arttırılması amacıyla, proje süresince 20 işyerine verilecek destekle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaları sağlanacak.

Gürsu Belediyesi, Kızılay Toplum Merkezi, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) iş birliğinde yürütülecek Proje’nin tüm faaliyetlerinin maliyeti Enhancer hibe programı tarafından sunulacak hibe desteğiyle karşılanacak.04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
04.10.2022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz