İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI

GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI

                Gürsu Adrenalin Park, Büyükşehir Belediyesi Çevre Komisyonu tarafından ziyaret edildi.

                Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve Belediye Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Çevre Komisyonu üyeleriyle birlikte Adrenalin Park’ta teknik inceleme gerçekleştirdi.   

                Gürsu’nun turizminin gelişimini sağlamak amacıyla, Gürsu Belediyesi’ nce Ericek’te oluşturulan ve bir ilk olma özelliği taşıyan Gürsu Adrenalin Park, ilçenin doğa sporları alanında önemli merkezler arasına girmesini sağlayacak. 

                Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsumuz, sahip olduğu doğal zenginlikleriyle doğa sporları alanında önemli potansiyele sahip. İlçemizin bu potansiyelini değerlendirerek gelişimini sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Bu bağlamda Ericek Göletimiz çevresinde oluşturduğumuz ve bir ilk olma özelliği taşıyan Adrenalin Parkımızla, ilçemizin doğa sporları alanında merkez olmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

                Adrenalin Park, Gürsu Belediyesi Stratejik Planlama Birimi tarafından oluşturulan “Kırsalda Alternatif Turizmin Cazip Hale Getirilmesi Projesi” ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’ndan alınan hibe desteğiyle oluşturuldu. 385 bin TL’lik hibe desteği alan proje, Gürsu Belediyesi’ nce gerçekleştirilen 100 bin TL’lik maliyetle, toplamda 485 bin TL’lik bütçeyle hayata geçirildi.

                Eğlence unsurunun da olduğu doğa turizminin gelişmesi hedefiyle oluşturulan Adrenalin Park bünyesinde; tam otomatik olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık-tırmanma parkuru, atv safari parkuru, çok amaçlı yapay duvar (arama kurtarma ve  dağcılık eğitimleri için), kampçılık alanı, zipline hattı, gölet sporları alanı (airboat ve kano sporları), yamaç paraşütü başlangıç eğitim alanı ve seyir alanları yer almakta.

                Yamaç paraşütü, tırmanma ve offroad yarışları, doğa yürüyüşleri, kampçılık, dağcılık v.b. faaliyetlerin de gerçekleştirildiği Adrenalin Park ve çevresindeki göl, yazın ayrı kışın ayrı güzel manzaralar eşliğinde doğa ve adrenalin tutkunlarını ağırlamayı bekliyor.  GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI
GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI
GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI
GÜRSU ADRENALİN PARK ÇEVRE KOMİSYONUNU AĞIRLADI
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz