İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Gürsu’da Şehit Annelerine Özel Anneler Günü Kutlaması

Gürsu’da Şehit Annelerine Özel Anneler Günü Kutlaması
Gürsu Belediyesi, Gürsulu şehit annelerinin anneler gününü, Gürsulu çocukları şehit anneleriyle buluşturarak kutladı.
 
Evlatlarını vatan uğruna şehit veren Gürsulu annelerin anneler günü, Gürsu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen program kapsamında, çocukların sevgi dolu gülücükleri ve hediye ettikleri çiçeklerle renklendi.
 
Gürsu Belediyesi’nin organize ettiği programla, Gürsu’da yaşayan şehit annelerini evlerinde ziyaret eden Gürsulu çocuklar, şehit annelerinin ellerini öpüp, çiçek hediye ederek onların anneler gününü kutladı.
 
Anneler Günü dolayısıyla hazırlanan kısa filmde, Gürsulu şehitlerin annelerine seslenerek anneler gününü kutlayan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Şehit Başkanımız Cüneyt Yıldız’ın annesi Sabiha Yıldız ve ilçemizin kahraman şehitlerinin değerli anneleri; Zeliha Uzun, Nurten Topal, Naciye Topal, Yeter Kocaman, Nuriye Parça, Gülşan İnce, Gülçehre Aydemir, Emine Çırak, Destigüzel Aksallı ve tüm şehit annelerimizin, o gül kokulu ellerinden öperek hepsinin anneler gününü kutluyorum.
 
Şehit annelerimizin anneler gününü çocuklarımızın sevgi ve saygılarıyla sundukları çiçeklerle kutladık. İstedik ki, şehit analarımız, bu vatan uğruna şehit olan evlatlarının yeri dolmasa da bu vatanın tüm evlatlarının onları öz anaları gibi bağrlarına bastıklarını hissetsinler. Şehit olma mertebesine ulaşan çocuklarımızın, yürekleri gururlu ve hüzünlü annelerinin anneler gününü, çocuklarımızın sevgi dolu gülücükleriyle sundukları çiçeklerle renklendirerek, kalplerindeki evlat sevgisinin sıcaklığını bir nebze de olsa yaşamalarını istedik. Şehit annelerimiz bilsinler ki, bu vatanın tüm evlatları şehitlerinin annelerine sahip çıkar. Anneliğin en güçlü duygusunu yaşayan tüm şehit annelerimizin mübarek ellerinden öperek hepsinin anneler gününü kutluyorum. Karşılık beklemeyen sevgileri, emekleri, şefkatleriyle annelerimizi bir ömür boyu başımızın üstünde taşısak haklarını ödeyemeyiz.
 
Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz, vatanına, milletine, ailesine, manevi değerlerimize bağlı aydınlık nesiller yetiştiren değerli annelerimizin ellerinden öpüyorum. Cennetin bile ayaklarının altına serildiği annelerimizin, yalnız bir gün değil her gün değerini bilmeliyiz. Annelerin evlat acısı yaşamayacağı, barış, kardeşlik ve huzur dolu yarınlar temennisiyle annemin ve tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.
 
Gürsu Belediyesi’nin Anneler Günü dolayısıyla, gün boyu süren programları kapsamında düzenlenen konserde annelerle bir araya gelen Başkan Işık, annelere çiçek hediye ederek günlerini kutladı.

Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz