İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:
  • Anasayfa
  • Güncel
  • Haberlerimiz
  • BAŞKAN MUSTAFA IŞIK : “ SEVGİNİN, ŞEFKATİN, HOŞGÖRÜNÜN, EMEĞİN, FEDAKARLIĞIN TİMSALİDİR KADINLAR”

BAŞKAN MUSTAFA IŞIK : “ SEVGİNİN, ŞEFKATİN, HOŞGÖRÜNÜN, EMEĞİN, FEDAKARLIĞIN TİMSALİDİR KADINLAR”

BAŞKAN MUSTAFA IŞIK : “ SEVGİNİN, ŞEFKATİN, HOŞGÖRÜNÜN, EMEĞİN, FEDAKARLIĞIN TİMSALİDİR KADINLAR”

Dünyadaki tüm kadınların günü olarak kutlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, Gürsu Belediyesi’nde çiçeklerle bahar havasında kutlandı.

Gürsu Belediyesi’nin kadın personellerine, çiçek ve isimlerine özel hazırlanan vazolar hediye ederek günlerini kutlayan Başkan Mustafa Işık, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz aydınlık nesiller yetiştiren anneler, ülkemizin ekonomisine değer katan üreticiler, ülkemizin geleceğine ışık tutan aydınlar, siyasetçiler, kısaca varlıklarıyla her alanda toplumu ileri götüren mihenk taşlarıdır kadınlarımız. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında var olan kadınlarımız, dinimizce ve toplumsal geleneklerimizce her zaman değerli kılınmıştır. Toplum olarak hepimizi derinden üzen kadına şiddet olayları, bizlerin yetiştiği toplumsal değerlerle asla bağdaşmamakta. Böyle haberleri artık duymamayı temenni ediyorum” dedi.

“Karlara inat çiçek açan kardelendir kadın”

“Büyük Üstad Neşet Ertaş’ın dediği gibi; “Kadınlar insandır, bizler insanoğlu” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Toplumun en küçük birimi olan aileden başlayarak, hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştirir kadınlarımız. Karlara inat çiçek açan kardelendir kadın. Yaradılışından gelen gücüyle tüm zorluklara direnir ve yine çiçek açar kadın. Kadın demek emek demektir. Kadınların hayatın tüm alanlarındaki taleplerine yönelik toplumsal duyarlılığın arttırılmasını ve kadınların varlıklarını daha yoğun hissetmelerini sağlayan Kadınlar Günü’nü kutluyorum.İnsanlıktan çıkmış ellerle hayatları söndürülmüş kadınların olduğu değil, sevginin, şefkatin, hoşgörünün, emeğin, fedakarlığın timsali kadınların huzur şemsiyesi altında şekillenen bir dünya diliyorum. Başta şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere, yaşamlarının her anında insanlığa değer katan; merhametleri, şefkatleriyle toplumun mihenk taşını oluşturan ve dünyayı güzelleştiren tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Gürsu Üretici Kadın Kooperatifi’ni de ziyaret eden Başkan Işık, kadınların gününü kutlayarak hediyeler sundu ve sohbet etti.

Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nce, kadınlar gününe özel organize edilen programlar kapsamında, Hoş Seda Müzik Korosu tarafından müzik dinletisi ve "Geçmişten Günümüze Kadın Algısı" konulu konferansgerçekleştirildi.09032022
09032022
09032022
09032022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz