İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİN İZİNDE YÜRÜDÜ

GÜRSU SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİN İZİNDE YÜRÜDÜ

Gürsulular ‘Beyaza Yazılmış Destan Sarıkamış Destanı Kahramanlarını anmak için yürüdü.

Gürsu Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Gürsu Kaymakamlığı iş birliğinde düzenlenen yürüyüşle Gürsu’da Sarıkamış Şehitleri anıldı.

Başkumandan vekili Enver Paşa’nın Sarıkamış yakınındaki Allahuekber Dağları’ndan, Kars’ı Ruslar’dan geri almak için başlattığı harekata katılan 90 bin Mehmetçiği anmak için Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında            düzenlenen yürüyüş, Ericek Mahallesi’nden başlayarak Gürsu Adrenalin Park’ta son buldu.

‘’Hemşehrilerimizle Sarıkamış’ın Maneviyatını Paylaştık’’

vatanımızda toprağına Mehmetçik kanı dokunmamış bir karış toprak bile yoktur diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık; ‘’Pandemi dolayısıyla iki senedir yapamadığımız bu programı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hemşehrilerimizle Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz yürüyüşle özellikle gençlerimize vatanımızın ne şartlarda kazanıldığını ve buraya kadar nasıl getirildiğini öğretmek ve hemşehrilerimizle Sarıkamış’ın Maneviyatını paylaşmak için bu programlarımızı yapıyoruz.

‘’Bizlerle Beraber Yürüyen Bütün Hemşehrilerimize Teşekkür Ediyorum.’’

Sarıkamış Harekatı'nın yıl dönümünde, vatan ve millet müdafaası için Allahuekber Dağları’nda kahramanca şehadete yürüyen aziz şehitlerimizi anmak için Ericek Köyü'müzden Adrenalin Parkı'mıza "Beyaza Yazılmış Destan Sarıkamış" yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Soğuk havaya rağmen yanımızda olup bizlerle beraber yürüyen bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Soğuk hava ve kar yağışına rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla, dualarla gerçekleştirilen yürüyüşe; Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Ermiş, Gürsu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halim Tuyluoğlu, Bursa ve Gürsu Protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, gençler ve ilçe halkı yoğun katılım gösterdi.16012022
16012022
16012022
16012022
16012022
16012022
16012022
16012022
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz