İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı
Değerli Hemşehrilerim,
 
Erdemli ve ahlaklı bir duruş,  dürüst ve objektif yönetim anlayışı, adil ve eşit hizmet, birlikte yönetim ve kaynakların verimli kullanılması. Belediyemizin hizmet yolculuğunun şaşmayan rotası bu dinamik yol göstericilerle hiç değişmedi.
 
Gururluyuz, mutluyuz..
 
Ne mutlu ki sizin karşınıza verdiğimiz sözleri yerine getirerek çıkmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  Gürsu’muzun uzun yıllardır kangren haline gelen temel sorunlarını çözüme kavuşturan ve Gürsu’muzu geleceğe taşıyan projeleri hayata geçirdik. Ancak, bizim en büyük proje ve yatırımız; siz değerli milletimizin alın teri kutsal vergisini dürüst ve şeffaf yönetimle  tam 44 milyon 530 bin tasarruf etmek oldu. Dahası bununla da yetinmedik, akıllı yönetim anlayışıyla hayata geçirdiğimiz projelerimizle de 6.97 milyon TL gelir elde ettik.
 
Belki de en anlamlısı spor yatırımlarımızın ardından 17 bin öğrencimizden tam 9.800’ünün lisanslı ya da kayıtlı spor yapıyor olması. Ve Gürsu’muzda çocuklarımız, gençlerimiz madalya üzerine madalyalar kazanırken, uyuşturucu kullanma ve suça karışma oranı ise yüzde 74 düştü. Sizce bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi? Tüm bunları yaparken Gürsu’muzu çoğu hibe 100 milyonu aşan yatırımla buluşturmayı da ihmal etmedik. 
 
Rahmetli Şehit Başkanımızın en büyük hayali, Gürsu’nun 40 yıldır hasreti Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi siz değerli hemşerilerimize hizmet veriyor. Alt yapı, çöp sorunu, elektrik direklerin yer altına alınması, park ve bahçeler, spor yatırımları, Gençlik ve Kültür Merkezi ve bugün yüzbinlerce kişiyi ağırlayan Adrenalin ve doğa parkı bunlar bir nefeste sayabildiğim onlarca projelerimizden sadece bir kaçı. Detaylı olarak hepsini okuyabilirsiniz.
 
Değerli hemşerilerimiz, Gürsu hepimizin, Gürsu bizim ortak hayat alanımız, ortak sevdamız, ortak geçmişimiz, geleceğimizdir. Ben vatansever, ahlaklı erdemli Gürsu halkının bir çocuğu olmaktan her zaman gurur duydum. Gürsu’ya hizmet etmek ise benim için en büyük şereftir. Çocuklarımızın neşe,  yaşlılarımızın huzurla yaşadıkları bir Gürsu için sizi alın teri kutsal vergilerinize sahip çıktık. Çünkü Halka hizmet hakka hizmettir. Durmak yok. Gürsu’muzu daha ileriye taşımak için daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz. Çünkü biz bu milletin gönlünün hizmetkârı olmaya, sofrasına bereket, aşına aş katmak için geldik.
 
Sevgi, ilgi ve bilgiyle…