İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI

GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI

                Gürsu Belediyesi Veterinerlik Birimi tarafından organize edilen “Yediklerimizin Farkındamıyız?” konulu konferansta sağlıklı beslenmede dikkat edilmesi gereken noktalar konuşuldu.

                Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam ve Doktor Hüseyin Serdar’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, et ve et ürünlerinin tüketimi konusunda bilinçli hareket etmenin önemi vurgulandı.

                “Sağlıklı toplum olmamız yolunda her anlamda bilinçli olunmasını sağlamaya yönelik konferanslar düzenliyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Hemşehrilerimizle birlikte bizler de daha bilinçlenmek amacıyla yapıyoruz bu konferansları. Doğal beslenmek tabiki en güzeli. Ancak günümüz koşullarında imkanlarımız ambalajlı ürünlerin tüketimini zorunlu kılıyor. Mümkün olduğunca doğallığını korumuş, katkı maddeleri bulunmayan ürünlerle beslenme olanaklarını oluşturmak lazım” dedi.

                Bayanlar için et tüketiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, kan ve demir eksikliğinin giderilmesindeki önemini belirtti. Sağlam, sağlıksız olduğu düşünülen ürünlerin denetimini sağlamak için Alo 174 hattını arayarak denetimlerin yapılmasında etkin olunabileceğini söyledi.  Endüstriyel ürünlerin denetimlerinin çok iyi yapıldığını belirten Sağlam, gönül rahatlığıyla tüketilebileceğini ifade etti.

                Doktor Hüseyin Serdar, ambalajlı ürünlerin yoğun olarak tüketildiği bir dönemde olduğumuzu, insan sağlığında doğru ve dengeli beslenmenin önemini vurguladı. Serdar, tek yönlü beslenmenin bedenen ve zeka olarak geri kalmaya neden olabileceğini ve sağlıksız besinlerin çekiciliğinden çocukların korunması gerektiğini ifade etti.GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI
GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI
GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI
GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz