İLETİŞİM HATTI 444 3 616
TR | EN
Menu

Şuan Burdasınız:

GÜRSU BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

GÜRSU BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

                 Gürsu Belediyesi, İşkur ve Kosgeb işbirliğinde açılan Girişimcilik Kursu’nda 250 kişiye eğitim verilecek.

                Gürsu Belediyesi Arge ve İnovasyon Birimi’nin İşkur ve Kosgeb işbirliğinde gerçekleştirdiği eğitimler kapsamında, 2018 yılı içerisinde 10 dönem kurs düzenlenecek. Girişimcilik Kursu’nda 25 kişilik gruplar şeklinde, 250 kişiye eğitim verilecek.

                Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, " İlçemizin çehresini değiştirecek yatırım hizmetlerimizin yanında bölgemizde işsizliğin azaltılmasına yönelik çalışmalar da yapmaktayız. Başta engelliler ve kadınların sosyal ve ekonomik hayata dahil olmasına, ilçemizde kendi işini kurmak isteyen girişimci kardeşlerimizi desteklemeye yönelik çalışmaları önemsiyoruz. Arge ve İnovasyon Birimimizi  de bu amaçla kurduk. İşkur ve Kosgeb’in gerçekleştirdiği sosyal projeler için de teşekkür ediyoruz.  " dedi.

                 Kosgeb destekli verilen eğitim sonucunda, iş kurmak isteyen girişimcilere, 50 bin TL’si karşılıksız olmak üzere 150 bin TL hibe verilecek. Geri ödeme yapılacak 100 bin TL ise 30 ay sonra, 3’er ay taksitler şeklinde ödemeye başlanacak.

                Kosgeb tarafından sunulan hibe desteklerinde engelli ve kadınlara daha kolaylık tanınmakta.GÜRSU BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK
GÜRSU BELEDİYESİ’NDEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK
• Herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.Gürsu Belediyesi Haberleri - Geri Gürsu Belediyesi Haberleri - İleri

Diğer Haberlerimiz